Chcesz wejść do sklepu? Będziesz musiał zainstalować aplikację, która Cię „oznaczy”. Będą 3 kategorie klientów

Z nieoficjalnych informacji wynika, że otwarcie centrów handlowych miałoby nastąpić w połowie maja. Niezależnie od tego czy się to uda czy nie, planowane są liczne obostrzenia. Planowana jest aplikacja, która oznaczy i podzieli klientów na trzy kategorie.

Fot. Ukrinform/East News

Dziennikpolski24 rozmawiał z Arkadiuszem Grądkowskim, ekspertem Konfederacji Lewiatan. Organizacja postuluje wprowadzenie specjalnej aplikacji, która pozwoli na przebywanie w sklepie większej ilości osób.

Jeżeli chcesz więc wejść, uruchamiasz specjalną aplikację, która nada Ci kategorię. „Po zakażeniu – czerwony, po kwarantannie – żółty, bez kontaktu z wirusem – zielony. Osób z kategorii zielonej, czyli zdrowych i bez kontaktu z wirusem, mogłoby wejść do sklepu o 10 proc. więcej niż pozostałych. Aplikacja ta byłaby całkowicie dobrowolna, ale musieliby ją stosować klienci pragnący wejść do sklepu po wyczerpaniu limitu osób, jakie mogą tam przebywać – czyli skorzystać z przywileju dla „zielonych” – pisze Dziennik Polski.

Nie wiadomo na jakich zasadach działałaby aplikacja. Tego typu aplikacje są już co prawda testowane, ale ich działanie opiera się po pierwsze na powszechności, a po drugie na idealnym współdziałaniu. Osoba, włącza oprogramowanie, które je „śledzi” i wykrywa innych posiadających tę samą aplikację użytkowników wokół. W momencie, gdy osoba taka trafia do szpitala, zaznacza w aplikacji, że jest chora. W ten sposób wszyscy użytkownicy, którzy koło niej przechodziły czy były w jednym pomieszczeniu dostają powiadomienie, że powinny się przebadać.

Innym rozwiązaniem mogłaby być stworzenie bazy chorych. Nie wiadomo jednak, jak miałaby ona wyglądać i kto by ją prowadził.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE