Resort zdrowia podał nową listę „żółtych” i „czerwonych” powiatów

Jak przekazał wiceminister zdrowia, nowa lista powiatów z zaostrzonymi przepisami obowiązuje w 18 powiatach. Dodał, że w niektóre miejsca zostały wypisane z rejonów „żółtych” czy „czerwonych”.

Fot. Kraków w Pigułce

Nowe restrykcje będą obowiązywać od piątku. Do „czerwonych” powiatów dopisano Jastrzębie- Zdrój, które do tej pory było w „żółtym”. Dodatkowo pojawiły się powiaty: strzeszowski, nowosądecki, wieluński, pszczyński, rybnicki, wodzisławski, a także miasta Nowy Sącz, Ruda Śląska i Rybnik. Do „żółtych” dodano powiaty: szczyński, raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski i miasta: Żory, Biała Podlaska. Na liście nie ma już miasta Przemyśl, a także powiatów: kępińskiego, przemyskiego, pińczowskiego, wieruszowskiego i jarosławskiego.

Wiceminister poinformował też, że w rejonach, w których obowiązywały do tej pory większe obostrzenia, doszło do spadku nowych zakażeń koronawirusem.

Resort zdrowia przygotował też listę ostrzegawczą rejonów, które są zagrożone wprowadzeniem surowszych restrykcji w niedalekiej przyszłości.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE