Wspaniałe wyróżnienie. Krakowskie targi bożonarodzeniowe wśród najlepszych na świecie (VIDEO)

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym od ponad ćwierćwiecza na stale wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa, ciesząc się niezmiennym powodzeniem krakowian i turystów.


W tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków na świecie, przygotowanym przez CNN, Kraków znalazł się obok Wiednia, Nowego Jorku i Brukseli, w zaszczytnym gronie najlepszych.

Ranking opracował dziennikarz CNN, Joe Minihane. Wskazał 17 jarmarków bożonarodzeniowych z całego świata. Miłośnicy świątecznej atmosfery koniecznie powinni odwiedzić choćby jeden z nich. Na jarmarku bożonarodzeniowym na Rynku Głównym, jego zdaniem, można najpełniej poczuć magię świąt. Stolica Małopolski słynie z ręcznie malowanych bombek i lokalnych słodyczy, a wyjątkowość krakowskiego jarmarku zapewnia zakup wyjątkowych antyków czy nieco dziwnych, ale pięknych bibelotów.

W ramach tegorocznego jarmarku kupcy z całej Polski prezentują swoje towary w ok. 100 kioskach handlowych i gastronomicznych. Pojawili się też goście zagraniczni – z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedają m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ręcznie wykonane zabawki materiałowe, zapachowe, ceramikę, biżuterię itp. Na jarmarku znalazły się także stoiska z potrawami z grilla, pierogami czy zupami. Można skosztować pajdę wiejskiego chleba na zakwasie ze smalcem, kiełbasą, boczkiem, cebulą czy ogórkiem. Nie zabrakło słodkości i tradycyjnego grzańca.

Jak co roku, kupcy oferują szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, wyroby witrażowe, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, materiałowe maskotki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne, pantofle, obrusy, serwety. Ustawiona została kuźnia, w której odbywają się pokazy kowalstwa. Znalazło się również stoisko, na którym odbywają się pokazy wyrobu świec.

 

Źródło: krakow.pl

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]