Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce? Niemowlę przebywa w szpitalu w Krakowie! [Nieoficjalnie]
Jak poinformował dziennikarz Bartosz Kurek, w Limanowej wykryto najprawdopodobniej pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Niemowlę, które może być zarażone przetransportowano do szpitala w Krakowie.
Dziecko zostało przetransportowane do szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jak napisał dziennikarz, odbyło się to w „dużym reżimie sanitarnym”. Oznacza to, że ekipa, która zabierała dziecko ubrana była w maski i skafandry.
W placówce zwołano sztab kryzysowy. Nieoficjalnie wiadomo, że dziecko mogło mieć styczność z rodziną z Chin.
[AKTUALIZACJA] Władze szpitala poddały dziecko badaniom, które wykluczyły, że jest ono chore na koronawirusa. Niemowlę zostanie jednak jeszcze na obserwacji przez kilka dni.

W Krakowie w Pigułce właściwie od początku stworzenia redakcji. Michał jest redaktorem zajmującym się tematami ogólnymi i ciekawostkami, nierzadko zahaczając o Kraków.
