Głos licealistów w sprawie depresji. Pandemia ujawniła mroczną stronę umysłu
O kondycji psychicznej Polaków, ale również całego świata zaczęło się mówić niedawno, gdy pojawiły się statystyki po roku życia w cieniu pandemii koronawirusa. Wyniki przedstawione na Światowym Dniu Walki z Depresją już same w sobie mogły wywołać stan depresyjny. Teraz głos zabierają krakowscy licealiści.
Licealiści z Krakowa dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat powagi tej choroby. Dają też świadectwo tego, że choroba ta dotyka coraz więcej młodych osób.
W projekcie bierze udział dziewięciu licealistów, którzy organizują spotkania i rozmowy. Jak sami twierdzą, rozmowa jest punktem wyjścia do walki z depresją. Przez swoją akcję, chcą uświadomić społeczeństwo i wszystkich dotkniętych chorobą, że kluczem do podjęcia walki i zrozumienia tematu jest właśnie rozmowa.
Swoją akcję prowadzą w mediach społecznościowych. W rozległych planach są wywiady ze specjalistami, akcje charytatywne i jeszcze więcej spotkań.
Projekt DePresja Społeczeństwa to odważny krok młodych ludzi, którzy sami zmagają się lub stykają na co dzień z tym problemem. Godne pochwały, a przede wszystkim zainteresowania i wejścia w dialog.