Nowa Biała. Słowacja oferuje „wszelką potrzebną pomoc”
W sobotę wieczorem w Nowej Białej wybuchł gigantyczny pożar. Ogień uszkodził 44 budynki, w tym 21 domów mieszkalnych. 9 osób zostało rannych. Prokuratura cały czas prowadzi na miejscu czynności.
Zarówno premier, jak i wojewoda małopolski deklarują pomoc. W akcję zbierania datków zaangażowała się także Krakowska Kuria.
Prokurator Leszek Karp z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu w rozmowie z Krakowem w Pigułce powiedział, że na ostateczne przyczyny pożaru trzeba jeszcze poczekać. Natomiast ze wstępnych ustaleń wynika, że tezę o celowym podpaleniu można raczej wykluczyć.
Premier Słowacji. Eduard Heger zapewnił, że Słowacja jest gotowa „udzielić wszelkiej potrzebnej pomocy”.
I follow the unfortunate tragic event in Nowa Biała close to our borders. I am very sorry for the damage caused to the village and the loss of homes to over 100 people. @MorawieckiM, Slovakia is ready to provide any help you might need.
— Eduard Heger (@eduardheger) June 20, 2021

W Krakowie w Pigułce pracuje na stanowisku redaktora. Zajmuje się tematami miejskimi. Lubi poznawać nowych ludzi i nowe miejsca.
