Kompletnie pijani rodzice i dwoje dzieci pod „opieką”

W nocy z 16 na 17 lutego 2019 o godzinie 22.00. Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podjęli interwencję na zgłoszenie mieszkańca Oświęcimia, a dotyczącą awantury domowej w jednym z mieszkań na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. 

Fot. Pixabay

Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. W mieszkaniu zastali będącego pod wpływem alkoholu 41 – letniego mieszkańca Oświęcimia, jego 36 – letnią żonę, od której funkcjonariusze również wyczuli woń alkoholu oraz dwoje dzieci w wieku 5 i 14 lat.

Rodzice zostali poddani badaniu stanu trzeźwości,  które wykazało u ojca 0,96 promila alkoholu, a u matki 1,2 promila alkoholu. Dzieci zostały oddane pod opiekę rodziny, natomiast wobec ich rodziców wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich, nad którymi mieli obowiązek opieki. W tym przypadku materiały sprawy również zostaną przekazane  do Sądu  Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Dodatkowo w związku z podejrzeniem uzależnienia rodziców od alkoholu odrębne wnioski zostaną skierowane do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE