Zażywasz leki? Możesz stracić prawo jazdy!

Portal prawodrogowe.pl podzielił się historią pewnego kierowcy, który podczas kontroli w Krakowie stracił prawo jazdy przez zażywane leki. Sprawa jest na tyle poważna, ze stanowisko zajęło MSWiA.

Fot. Pixabay

Portal opisuje, że pewien zawodowy kierowca stracił prawo jazdy przez przyjmowane leki.

Jak się okazuje podczas kontroli w organizmie prowadzącego wykryto amfetaminę, której nie zażywał. Wszystko przez lek na astmę. Zawierał bowiem w swoim składzie salbutamol, który prawdopodobnie wykazuje na testach obecność amfetaminy. Sprawa zakończyła się umorzeniem postępowania, jednak wkrótce się powtórzyła. Tym razem kierowcy zabrano prawo jazdy.

Stanowisko w tej sprawie opublikowało MSWiA, jako odpowiedź na interpelacje posła Józefa Lasoty. Odpowiedź ministerstwa zacytował portal auto-swiat.pl.

Resort podał, że należy eliminować z drogi osoby, które kierują pojazdami, a co do których zachodzi podejrzenie, że zażyły „środki w istotny sposób zmniejszające sprawność psychomotoryczną”. Dodaje, że decyzja o tym, jakie leki można zażywać przed prowadzeniem pojazdu należy do pacjenta, który powinien zaznajomić się z ulotką danego leku.

Problem w tym, że w leku na astmę o którym mowa, nie odnotowano negatywnego wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE