Nagle wyjął nóż i uderzył kilkakrotnie 69-letnią kobietę

36-latek, który wtargnął do mieszkania i ranił nożem 69-letnią kobietę, został aresztowany na trzy miesiące. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Fot. Policja

W ubiegłym tygodniu, 12 lutego br. w godzinach porannych, w miejscowości Tymbark na teren prywatnego domu, w którym zamieszkiwało starsze małżeństwo, wtargnął mężczyzna. Z nieustalonych przyczyn nagle wyjął nóż i uderzył kilkakrotnie 69-letnią kobietę, raniąc ją w okolice głowy i ręki, po czym zabrał leżący tam telefon komórkowy, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Kobieta trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Po telefonicznym zgłoszeniu od męża poszkodowanej policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy. Kilka godzin później, policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku podczas przeczesywania okolicy zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego, przy którym znaleziono nóż oraz skradziony telefon. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych limanowskiej komendy, po czym przedstawiono mu zarzut rozboju z użyciem noża – za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 12. Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE