Przyłapany ze środkami odurzającymi udawał obcokrajowca

Do niecodziennej interwencji doszło w piątek (15 lutego br.) na Rynku Głównym w Krakowie. Patrolujący obszar Starego Miasta policjanci Oddziału Prewencji, u wylotu ulicy Szerokiej zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem i zachowaniem wzbudził zainteresowanie funkcjonariuszy.

Fot. Policja

Mężczyzna mimo nadzwyczaj wysokiej, jak na tę porę roku, temperatury ubrany był w zapiętą pod szyję grubą kurtkę zimową. Wyróżniał się w ten sposób spośród „łapiących słońce” spacerowiczów. Nie był także w stanie opanować nerwowego zachowania. Obracał się co chwilę za siebie i wydawał się być bardzo niespokojny. Za podejrzanym przechodniem ruszyli policjanci Oddziału Prewencji pełniący służbę w ubraniach cywilnych. Funkcjonariusze szybko poczuli ciągnącą się za mężczyzną intensywną woń. Nie była to jednak woń perfum, a marihuany.

Gdy policjanci zaczepili tajemniczego przechodnia, ten zaczął uporczywie udawać, że nie rozumie Języka Polskiego. Szybko jednak wyszło na jaw, że mężczyzna jest 27-letnim mieszkańcem Nowej Huty, który akurat przechadzał się po rynku z 55 gramami marihuany zawiniętej w jednorazową reklamówkę. Mężczyzna jeszcze w trakcie przejazdu na komisariat próbował udawać osobę niepełnosprawną umysłowo, jednak funkcjonariusze szybko wyperswadowali mu, że nie jest dobrym aktorem. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających (art. 62 ust. 2 UoPN) grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest jednak rozwojowa, a śledczy podejrzewają, że mężczyzna jest dilerem, a w feralnym dla niego dniu miał spotkać się z klientem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE