Dramatyczna akcja ratunkowa w Krakowie. Z narażeniem własnego życia ratowali tonącego człowieka

Dzięki wzorowej postawie krakowskich policjantów strażaków i udało się uniknąć kolejnej tragedii. Funkcjonariusze, narażając swoje życie, uratowali tonącego mężczyznę.

Fot. Policja

Wczoraj, około godziny 8:45 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonili przerażeni spacerowicze, którzy dostrzegli pomiędzy Kładką Ojca Bernatka a mostem Powstańców Śląskich topiącego się mężczyznę. Na miejsce natychmiast udali się strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Krakowie, policjanci z Komisariatu Wodnego oraz Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

Gdy funkcjonariusze dostrzegli ledwo widocznego mężczyznę, ten ostatkiem sił walczył, by utrzymać głowę nad lustrem wody. Za mężczyzną do wody, bez zbędnej zwłoki, wskoczył asekurowany przez kolegów starszy ratownik z jednostki ratowniczo – gaśniczej PSP mł. asp. Mateusz Mazurek. Strażak nie bacząc na odległość ani na niską temperaturę dopłynął niemal do środka koryta rzecznego, gdzie znajdował się topiący się człowiek. Aby wesprzeć kolegę, do pomocy szykował się także (ściągając wierzchnie ubranie) jeden z policjantów Oddziału Prewencji – st. asp. Sławomir Złotnik. W tym samym czasie na miejsce przypłynęli policjanci z Komisariatu Wodnego tj. sierż. szt. Piotr Warzecha i st. sierż. Piotr Iwiński. Wyciągnęli oni spod lustra wody niemal w ostatniej chwili topiącego się mężczyznę. Ten był jeszcze przytomny, ale z uwagi na stan głębokiej hipotermii policjanci nie byli w stanie nawiązać z nim żadnego kontaktu. Mężczyzna miał także uraz głowy, którego prawdopodobnie doznał w trakcie upadku z mostu  do wody i uderzenia o skaliste dno rzeki. Jak ustalili policjanci, mężczyzną jest 34-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Obecnie znajduje się pod opieką lekarzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE