Nadchodzi gwałtowne załamanie pogody! Ostry wiatr, opady, gołoledź, odczuwalne -10 stopni!

Nadciąga załamanie pogody. Niż Xaver, zakończy dłuższy ciepły i piękny pogodowo okres. Przejściowo czekają nas dość intensywne opady deszczu i silny wiatr. Odczuwalna temperatura może spaść do nawet -10 stopni Celsjusza.

Fot. Pixabay

„Opady powiązane będą  z ciepłym frontem, podczas których może spaść do 15-20 l wody na m2. Tuż po opadach wypogodzi się i chwyci mróz” – informują meteorolodzy z info Stolica.

„Jest to bardzo niebezpieczne, bo zwiastuje to silną gołoledź i oblodzenia. Już teraz trzeba się przygotować na to, że w piątek rano może być paraliż komunikacyjny z racji oblodzenia. W dodatku należy spodziewać się porywów wiatru do 50-60 km/h. Na północnym wschodzie, nie wyklucza się przejściowo opadów śniegu” – dodają meteorolodzy.

W Krakowie można spodziewać się niskiej temperatury. W sobotę nad razem będzie około -6 stopni. Odczuwalna temperatura będzie jednak dużo niższa i wyniesie około -10 stopni Celsjusza. Maksymalnie w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 1 stopnia powyżej zera. Będą to już jednak godziny popołudniowe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE