Kraków znów stał się żeglarską stolicą Polski

W dniach od 21 do 24 lutego w naszym mieście odbywa się XXXVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Shanties”. Hasłem tegorocznej edycji są „Oceany Marzeń”. Na czterech scenach, w trakcie piętnastu koncertów wystąpi blisko dwustu wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

Fot. materiały prasowe

Kiedy w 1519 roku z portu w Sewilli Ferdynand Magellan wyruszał w wyprawę dookoła świata czy myślał, że będzie ponadczasowa? Czy śniło mu się, że historia podróży w nieznane przetrwa wieki, a o wyprawie setki lat później będą uczyć się dzieci ze szkolnych podręczników? Tego nie wiemy, wiemy jednak, że wyczynem swym sięgał marzeniami poza horyzont… Pięćset lat później z portu Kraków pewien żaglowiec zwany festiwal „Shanties” wyruszy śladami wyprawy śmiałego żeglarza na „Oceany Marzeń”.

Festiwalowy żaglowiec zacumuje na czterech scenach: ponownie gościć będziemy w kameralnej sali Radia Kraków w trakcie czwartkowego balladowego koncertu szantowych bardów, odwiedzimy klub Studio, gdzie dobrą przystań znajdzie zarówno najmłodsza publiczność, Ci co „Pośpiechem się brzydzą” na koncercie z udziałem m. in. Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, by na zakończenie dnia dać się ponieść energetycznym rytmom koncertu folkowego z udziałem m. in. norweskiej grupy Slogmakaane – ulubieńców krakowskiej publiczności. W sobotę i niedzielę przycumujemy na scenie kina Kijów. Centrum, gdzie królować będą pieśni kubryku, szanta klasyczna i niezaprzeczalna perła tegorocznego muzycznego rejsu – koncert jubileuszowy Jurka Porębskiego, w sobotni wieczór 23 lutego.

W każdym z miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem – od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energetyczny folk morski, aż po żeglarskie ballady.  Jak zawsze dla najmłodszych i ich rodziców szykujemy dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych.

Jak wielka siła tkwi w szancie będziemy ponownie udowadniać w trakcie wspólnego plenerowego śpiewania w sobotnie popołudnie 23 lutego na Rynku Głównym w Krakowie.

Już teraz rezerwujcie czas!

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]