Horror rodzinny pod Krakowem. Oprawca nie oszczędził nawet policjantów

Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych zatrzymali 42-latka, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Ponadto podczas interwencji znieważył policjantów – za co również usłyszał zarzuty.

Fot. Policja

42-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne, nadużywający alkoholu, od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Pomimo, że był już karany za to samo przestępstwo to dopuścił się go ponownie. Dodatkowo, nie zastosował się do wcześniejszego wyroku w przedmiocie zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

19 lutego br., po kolejnym incydencie związanym z przemocą fizyczną i psychiczną, przerażona żona, z obawy o własne bezpieczeństwo, zdecydowała się powiadomić policję. Tego dnia mężczyzna wyłączył prąd w domu, kiedy kobieta gotowała, szarpał ją za włosy, wyzywał, a także jej groził.  42-latek zachowywał się agresywnie wobec przybyłych na miejsce policjantów oraz kierował pod ich adresem wulgaryzmy. Mężczyzna został zatrzymany. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą najbliższą w warunkach recydywy  oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas wykonywanych obowiązków służbowych.

Wczoraj (21 lutego br.) sąd zaostrzył środek zapobiegawczy wobec 42-latka. Oprócz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania zastosował wobec niego codzienny dozór policji.  Za znęcanie się nad rodziną grozi do 5 lat więzienia, natomiast za znieważenie funkcjonariuszy do roku pozbawienia wolności.

Policja odnotowuje coraz więcej zgłoszeń związanych z przemocą w rodzinie.

APELUJEMY!

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.  Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo.

MOŻESZ ZATRZYMAĆ PRZEMOC! MOŻESZ UZYSKAĆ POMOC DLA SIEBIE I SWOICH BLISKICH!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE