Jak wygląda służba w komisariacie wodnym Policji w Krakowie [WIDEO]

Prezentujemy informacje na temat specyfiki pracy wodnej policji oraz film nagrany podczas patroli policyjnych wodniaków.


Dbanie o bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą, niesienie pomocy tonącym, ochrona środowiska, kontrola wałów przeciwpowodziowych, akcje ratownicze podczas katastrof i klęsk żywiołowych – to tylko niektóre zadania funkcjonariuszy z policji wodnej. Świetne wyszkolenie i nowoczesny sprzęt pozwalają policjantom szybko i sprawnie wykonać zadania w najtrudniejszych warunkach. Każdy funkcjonariusz posiada tu uprawnienia ratownictwa wodnego, kursy kwalifikowanej pomocy medycznej, kursy ratownictwa narciarskiego. Wśród nich są również zawodowi ratownicy medyczni i instruktorzy Polskiego Związku Narciarskiego.

By sterować motorówką – policjanci posiadają uprawnienia stermotorzysty. Latem patrolują rzeki i jeziora pływając na motorówkach na sezonowych posterunkach wodnych, gdzie dają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Posterunki sezonowe uruchamiane są w m.in. w Dobczycach, przy jeziorze w Klimkówce, Jeziorze Czorsztyńskim, i Jeziorze Rożnowskim. Policjanci patrolując akweny – podejmują także akcje ratunkowe, sprawdzają trzeźwość i przeprowadzają kontrole sterników i przystani.
Policjanci z Komisariat Wodnego pełnią również służbę patrolowo – interwencyjną na terenie Krakowa – Podgórza. Do służby wykorzystują nie tylko radiowozy ale i rowery, motocykle czy quady.
W sezonie zimowym policyjni wodniacy patrolują stoki narciarskie na terenie Małopolski. Obecność funkcjonariuszy na stokach gwarantuje nie tylko większe bezpieczeństwo dla samych narciarzy, ale ma również charakter prewencyjny – odstrasza złodziei sprzętu sportowego czy nietrzeźwych narciarzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE