Odkryli podróbki w centrum handlowym!

W ręce funkcjonariuszy II Działu Kontroli Mobilnej Delegatury MUCS w Nowym Sączu wpadły duże ilości podrabianych towarów. To efekt kontroli prowadzonej w jednej z Galerii Handlowych w Nowym Sączu.

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prowadzili w czwartek 14 lutego br. zaplanowaną kontrolę na terenie jednej z Galerii Handlowych w Nowym Sączu.

Sprawdzali legalność kas fiskalnych, jednocześnie sprawdzając czy towar, który można tam nabyć jest oryginalny, a tym samym czy handlowcy nie naruszają praw własności intelektualnej.

Niestety, działania potwierdziły przypuszczenia, że niektórzy handlowcy oszukują klientów oferując do sprzedaży podrobione towary. W wyniku szczegółowej kontroli na stoisku funkcjonariusze ujawnili ponad trzysta zestawów klocków w stosunku do której stwierdzono naruszenia praw własności intelektualnej na szkodę jednej ze znanych światowych firm.

Przedstawiciele firmy złożyli wniosek do prokuratury o ściganie sprawców przestępstwa wraz z wnioskiem o zabezpieczenie dowodów na podstawie ustawy Prawo własności przemysłowej oraz ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych Z uwagi na fakt, że w tym przypadku zachodzi uzasadnione podejrzenie nielegalnego wprowadzenia na wspólnotowy obszar celny oraz naruszenia praw własności intelektualnej, towar zatrzymano do dalszego postępowania, a jego właścicieli czekają poważne konsekwencje prawne.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE