Siatkarze Brazylii ponownie zagrają w Krakowie

Reprezentacja Brazylii będzie drugim uczestnikiem XVII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który od 1 do 3 sierpnia zostanie rozegrany w TAURON Arenie Kraków. To trzecia wizyta „Canarinhos” w tym miejscu.

Fot. Mateusz Chwajoł / ZIS

Po raz pierwszy Brazylijczycy gościli tam na sportowej inauguracji krakowskiej hali – 21 czerwca 2014 roku, w obecności 15 250 kibiców, przegrali z reprezentacją Polski 1:3 w meczu Ligi Światowej.

Drugi raz publiczność w stolicy Małopolski mogła oglądać Brazylijczyków w 2016 roku, kiedy to zajęli drugie miejsce w zorganizowanym w TAURON Arenie Kraków turnieju Final Six Ligi Światowej.

W Memoriale Huberta Jerzego Wagnera „Canarinhos” zagrają po raz drugi – w 2010 roku triumfowali w VIII edycji turnieju, która odbyła się w Bydgoszczy.

W Krakowie będziemy więc świadkami pojedynku zespołów, które zmierzyły się w dwóch ostatnich finałach mistrzostw świata! Czy ponownie lepsi okażą się Polacy, tak jak to miało miejsce w katowickim Spodku w 2014 roku (3:1) i w ubiegłym roku w Turynie (3:0)?

XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem Polaków przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020, który w dniach 9-11 sierpnia zostanie zorganizowany w Gdańsku.

Pozostałych dwóch uczestników tegorocznego Memoriału poznamy wkrótce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE