Porwanie dziecka w Krakowie! Policja potwierdza

13 lutego na Górce Narodowej Wschód miało miejsce uprowadzenie dziecka. Policja potwierdza, ale nie zdradza wielu szczegółów na temat tego zdarzenia.

O zdarzeniu po raz pierwszy można było dowiedzieć się z social mediów.

Na grupie „Inicjatywa Górka Narodowa”, jeden z mieszkańców opisał sytuację, której był świadkiem. Jak relacjonował, mężczyzna napadł na kobietę, wyrwał jej coś z ręki i uciekł, a ona pobiegła za nim.

Kilka dni później odezwała się sama zainteresowana, prosząc o pomoc:
„Dzień dobry, jestem poszkodowana kobieta, która została zaatakowana przy bloku Ks. Meiera 20, uprowadzono mi syna. Do dnia dzisiejszego nie mam kontaktu z synem i nie wiem gdzie się dokładnie znajduje. Bardzo proszę wszystkich, którzy cokolwiek widzieli o pomoc. Poszukuje osób, świadków, które widziały zdarzenie, jakiekolwiek informacje będą pomocne”.

Policja potwierdza, że rzeczywiście doszło do uprowadzenia. Dodaje jednak, że sprawa dotyczy porwania rodzicielskiego, czyli sytuacji, gdy jeden z rodziców lub opiekunów uprowadza dziecko tak, aby drugi rodzic nie miał z nim kontaktu.

„Dla dobra postępowania, nie udzielamy informacji w tej sprawie” – powiedział Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE