Złodzieje znacznie zniszczyli nowo wybudowany dom! Ogromne straty właścicieli!

Pod koniec stycznia br. policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z nowo wybudowanych domów na Prądniku Białym. Sprawcy dostali się do środka budynku wycinając w nim okno oraz  wyważając drzwi wejściowe. Łupem rabusiów padła instalacja elektryczna. Złodzieje w trakcie „pracy” dokonali także wiele uszkodzeń zarówno stolarki, jak i przewodów. Straty, powstałe wskutek przestępstwa, oszacowano na kwotę sięgającą 55 tys. złotych. 

Fot. Policja

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W wyniku intensywnych czynności operacyjnych, kryminalni wytypowali dwóch podejrzanych. To mężczyźni w wieku 31 i 50 lat, wcześniej wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Podejrzewani zostali zatrzymani kilka dni temu w rejonie garaży na terenie Podgórza.

Rabusie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem (art. 279 KK) i uszkodzenia mienia (art. 288 KK). Za swe czyny odpowiedzą w warunkach tzw. recydywy – grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Obaj podejrzani trafili już za kratki. Wobec młodszego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Natomiast 50-latek był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE