Nie ustąpiła mu miejsca. Starszy mężczyzna zwyzywał pasażerkę autobusu, ciągnął za włosy i groził

31 stycznia br. ok. godz. 19 w jednym z autobusów MPK doszło do awantury z udziałem starszego mężczyzny. Według ustaleń śledczych, jeden z pasażerów zdenerwował się, ponieważ młoda kobieta nie ustąpiła mu miejsca siedzącego. Teraz usłyszał zarzuty.

Fot. Kraków w Pigułce

Mężczyzna był tym faktem tak wzburzony, że dwukrotnie pociągnął pasażerkę za włosy, jednocześnie grożąc i wyzywając ją słowami wulgarnymi. Na pomoc pasażerce przyszedł kierowca, który próbował uspokoić agresywnego pana. Powiadomił także o zdarzeniu dyspozytora MPK, a ten dyżurnego Policji.

Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol. W tym czasie kierowca zablokował drzwi, w celu uniemożliwienia seniorowi opuszczenia pojazdu. Wtedy pan groźbą próbował wymusić na nim otworzenie drzwi. Gdy jednak to nie pomogło, otworzył okno, przez które wyszedł z autobusu. Agresywny 78-latek został wskazany mundurowym przez świadków zdarzenia.

Policjanci wylegitymowali osoby oraz pouczyli pokrzywdzoną o dalszym toku postępowania. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji IV w Krakowie, którzy na podstawie zeznań świadków oraz zapisów monitoringu, ustalili dokładne okoliczności zajścia. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 5 zarzutów popełnienia przestępstwa. 78-latek odpowie za kierowanie gróźb karalnych (art. 190 KK), naruszenie nietykalności cielesnej (art. 217 KK) i znieważenie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe (art. 216KK) oraz zmuszenie groźbą do określonego zachowania (art. 191 KK).

Podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE