Gdzie parkować podczas remontu ul. Krakowskiej?

W sobotę, 23 marca rozpocznie się przebudowa ul. Krakowskiej. Zmiany w organizacji ruchu oznaczają ograniczenia w parkowaniu na części ulic, m.in. Krakowskiej, Augustiańskiej, Skawińskiej i Wietora, dlatego też miasto przygotowało tymczasowe miejska parkingowe na ulicy Dietla, placu Wolnica i parkingu „Stare Podgórze” przy budynku Klubu Sportowego Korona.

Fot. Miasto Kraków

 

Parkować będzie można w następujących lokalizacjach:

  • na ul. Dietla – do czasu rozpoczęcia remontu na tej ulicy na części zewnętrznych pasów ruchu wyznaczone będą ogólnodostępne miejsca parkingowe. Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym (przy wyłączonej sygnalizacji) ruch i tak nie może odbywać się dwoma pasami.
  • na placu Wolnica – tymczasowy parking przeznaczony będzie dla posiadaczy abonamentów parkingowych wydanych do podstrefy P2. Więcej informacji tutaj.
  • na parkingu „Stare Podgórze” – 20 miejsc postojowych dostępnych będzie dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów wydanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Parking ten będzie przeznaczony dla osób, które rzadziej korzystają z samochodu.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE