„Próbował wejść na krzesło, aby założyć pętlę na swoją szyję”. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji krakowskich policjantów udało się uniknąć kolejnej tragedii. Policjanci z Komisariatu Policji VIII i Oddziału Prewencji udaremnili próbę samobójczą.

Fot. Policja

W sobotę, przed godziną 19 na Komisariat VIII w Nowej Hucie zgłosiła się wychowawczyni jednego z krakowskich internatów.

Kobieta poinformowała policjantów, że pochodzący z Ukrainy, 18-letni wychowanek placówki planuje popełnić samobójstwo. Nastolatek opuścił placówkę, pozostawiając list pożegnalny, który znaleźli jego koledzy. W liście napisał, że chce „skończyć ze sobą”. Policjanci z komisariatu, przy wsparciu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji, bezzwłocznie podjęli poszukiwania 18-latka.

Około godziny 19.15  kierownik rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji VIII st. asp. Tomasz Bartoszek oraz sierż. szt. Grzegorz Janczyk z Oddziału Prewencji Policji przeszukując Park Lotników Polskich  w okolicach Tauron Areny zauważyli stojącego przy drzewie młodego mężczyznę. Policjanci podbiegli do 18-latka i obezwładnili go, gdy ten próbował wejść na krzesło, aby założyć pętlę na swoją szyję. Nastolatek był mało komunikatywny i nie chciał ujawnić, dlaczego próbował popełnić samobójstwo.

W asyście policjantów mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Dzięki szybkiej reakcji policjantów i właściwej koordynacji czynności przez dyżurnego udało się uratować mu życie.

Źródło: KMP w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE