Światowej sławy architekt odwiedził krakowski zakład jako jeden z najciekawszych architektonicznie budynków w Polsce.

Światowej sławy architekt Daniel Libeskind odwiedził Ekospalarnię. Krakowski zakład znalazł się na trasie jego wizyty jako jeden z najciekawszych architektonicznie budynków w Polsce.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Libeskind jest polsko-amerykańskim architektem urodzonym w Łodzi, a budynki, które powstały na podstawie jego projektów, można podziwiać na całym świecie. Najbardziej znane to min.: Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum North w Manchesterze czy Muzeum Żydowskie w San Francisco.

Architekt jest również autorem projektu zagospodarowania Ground Zero po World Trade Center w Nowym Jorku. W Warszawie odpowiadał za projekt apartamentowca przy Złotej 44, popularnie nazywanego „Żaglem Libeskinda”.\

– Budynek, który dzisiaj zobaczyłem jest bardzo ładny i uważam, że warto łączyć funkcje przemysłowe z szeroko rozumianym pięknem architektonicznym – zaznaczył Daniel Libeskind. Gość przebywający w Polsce na zaproszenie Polskiej Fundacji Narodowej dodał, że Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast na świecie, a szczególnie docenić należy zabytkowe budowle, zwłaszcza kościelne a także niektóre nowe budynki.

– Gościliśmy w Ekospalarni pana Daniela Libenskinda, który zainteresował się Ekospalarnią z powodu jej ciekawej i nietuzinkowej architektury. Jest nam bardzo miło, tym bardziej że nie pierwszy raz zostaliśmy dostrzeżeni przez zagranicznych gości odwiedzających Kraków. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że na etapie przystąpienia do inwestycji warto było włożyć wysiłek w zorganizowanie konkursu  architektonicznego, dzięki temu Ekospalarnia stała się jedną z wizytówek Krakowa i miejscem, które trzeba zobaczyć – dodał Jakub Bator, członek zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego, właściciela i operatora Ekospalarni.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE