Lotnisko Balice: Jeden został deportowany z Norwegii, pozostali czterej poszukiwani przez prokuraturę

W ostatnim dniu lutego funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie-Balicach ujawnili na lotnisku 5 Polaków, którzy byli na bakier z prawem. Jeden mężczyzna został deportowany z Norwegii, pozostali widnieli w bazach danych jako osoby poszukiwane.

Fot. By Darpaw, CC BY-SA 4.0.

Samolotem z Oslo deportowany do ojczyzny został 43-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Do Norwegii wyjechał w 2014 r. w celach zarobkowych. W takcie skandynawskiego pobytu, został zatrzymany przez norweską policję za przemoc domową wobec współmieszkańców.

Mężczyzna skazany został na 3,5 roku więzienia. Po odbyciu 2/3 kary deportowano go Polski drogą lotniczą. Otrzymał także, dożywotni zakaz wjazdu na terytorium Norwegii.  Funkcjonariusze Staży Granicznej po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych zezwolili deportowanemu mężczyźnie na dalszą podróż – nie był poszukiwany.

W tym samym dniu na terenie Kraków Airport, strażnicy graniczni przerwali podróż 4 Polakom. Byli to mężczyźni poszukiwani przez polski wymiar sprawiedliwości m.in.  za oszustwa, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, przywłaszczenie oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Zgodnie z zlecaniami organów ścigania jeden z mężczyzn osadzony został w areszcie śledczym, dwóch przekazano funkcjonariuszom Policji, a od jednego odebrano stosowne oświadczenie dotyczące miejsca pobytu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE