Próba morderstwa pod Krakowem. „Teraz dostaniesz to, co ci obiecałam od dawna”

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce skierowała akt oskarżenia przeciwko Bogumile M. Śledztwo dotyczyło zdarzenia z 18 sierpnia zeszłego roku. Kobieta podejrzewana jest o pozbawienia życia swojego męża poprzez ugodzenie go nożem w nadbrzusze.

Fot. Pixabay

Małżonkowie M. kłócili się od lat. W trakcie tych sprzeczek czynili sobie wzajemnie wyrzuty. Awantury miały miejsce, gdy uczestnicy nadużywali alkoholu.

Tego dnia przed południem doszło do kłótni pomiędzy Bogumiłą M. a jej mężem. Obydwoje wskazani spożywali w tym dniu alkohol. Aby zakończyć kłótnię pokrzywdzony wyszedł przed blok. Kiedy siedział na ławce podeszła do niego podejrzana. W lewej ręce trzymała papierosa, natomiast prawą rękę miała schowaną za plecami. Następnie powiedziała do męża: „Teraz dostaniesz to, co ci obiecałam od dawna” i równocześnie ugodziła wymienionego trzymanym w prawej ręce nożem w okolice brzucha.

Pokrzywdzony wstał, sam wyciągnął nóż z ciała i upuścił go. Zawołał swoją córkę, która udzieliła mu pomocy oraz wezwała służby ratunkowe. Pokrzywdzony wymagał wykonania niezwłocznego zabiegu operacyjnego ze wskazań życiowych. Tylko z uwagi na niezwłocznie udzieloną pomoc medyczną pokrzywdzony przeżył, jednak działanie podejrzanej spowodowało u niego ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, o której mowa w art. 156 § 1 pkt 2 k.k.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i winy. Wyraziła skruchę, podała, że w czasie popełnienia czynu była pod znacznym wpływem alkoholu.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE