Taksówkarz zatrzymał samochód obok pijanego mężczyzny. To, co stało się potem zbulwersowało straż miejską

Operator monitoringu Straży Miejskiej Miasta Krakowa ujawnił kierowcę taksówki, który dziś nad ranem okradł siedzącego na chodniku nietrzeźwego mężczyznę. Wyciągnął mu z kurtki telefon i odjechał. Poinformowany o zdarzeniu patrol policji zatrzymał mężczyznę.

Fot. Pixabay

Przed godziną 5 operator monitoringu zauważył mężczyznę siedzącego na chodniku przy ulicy Straszewskiego na wysokości Filharmonii. Ponieważ jego zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwy, skierowano na miejsce patrol straży miejskiej.

W pewnym momencie obok mężczyzny zatrzymała się taksówka. Kierujący wysiadł, podszedł do siedzącego i szybkim ruchem wyciągnął mu telefon, po czym odjechał w kierunku ulicy Zwierzynieckiej, znikając po chwili z zasięgu kamer.

Informacja o zdarzeniu została natychmiast przekazana patrolowi straży oraz dyżurnemu policji, który wysłał w ten rejon funkcjonariuszy. Tymczasem operator monitoringu będąc w stałym kontakcie z dyżurnym policji, próbował odszukać taksówkę. Namierzył ją około godziny 6 w rejonie Placu Dominikańskiego, z którego kierujący ruszył w stronę Poczty Głównej. Operator śledząc dalszą trasę przejazdu auta przekazał policji, że taksówka pojawiła się przy ulicy św. Gertrudy. Policjanci udali się w to miejsce i zatrzymali kierowcę. Obecnie trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE