To było morderstwo! Znaleziono zwłoki w pustostanie

W Prokuraturze Rejonowej Kraków – Nowa Huta wszczęto śledztwo dotyczące ujawnienia w dniu 25 lutego 2019 roku w godzinach nocnych, w jednym z pustostanów na terenie Nowej Huty zwłok mężczyzny, zidentyfikowanego następnie, jako Stanisława B., lat  57. Na ciele mężczyzny ujawniono liczne rany kłute.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

W wyniku podjętych intensywnych czynności operacyjnych przez funkcjonariuszy Komisariatu VII Policji w Krakowie ustalono tożsamość sprawcy przestępstwa oraz dokonano jego zatrzymania.

W dniu 28 lutego 2019 roku przedstawiono zatrzymanemu Rafałowi M., lat 41, zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148§1 kk, oraz skierowano do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Nowej Huty wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień, przy czym odpowiadając na zadane mu pytania pośrednio opisał przebieg zdarzeń i swą rolę w zdarzeniu.

Jak dotychczas ustalono podczas spożywania alkoholu w jednym z pustostanów doszło pomiędzy mężczyznami do nieporozumień, których podłożem było między innymi darzenie uczuciem, przez obu mężczyzn, tej samej kobiety. Doprowadziło to początkowo do słownej awantury między mężczyznami a następnie do szarpaniny między nimi, po czym Rafał M. zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów nożem skutkujących zgonem mężczyzny.

Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty w Krakowie przychylił się do wniosku prokurator i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE