Okradał mieszkania w Krakowie. Kilkadziesiąt zawiadomień od września

W okresie od września do listopada 2018 roku w Komisariacie Policji IV w Krakowie przyjęto kilka zawiadomień dotyczących kradzieży z włamaniem do różnego rodzaju pomieszczeń takich jak: garaże, komórki lokatorskie, piwnice, gdzie modus operandi działania sprawcy był podobny. W wyniku przestępstw pokrzywdzeni utracili m.in.  rower o wartości około 4000 zł oraz odzież o wartości około 7000 zł, oprócz inne rzeczy  wycenione na kwotę 21000 zł.

Fot. Policja

Funkcjonariusze Komisariatu Policji IV wykonali szereg czynności zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawcy  przedmiotowych przestępstw. Zabezpieczone ślady na miejscu zdarzeń oraz monitoring wizyjny, który zarejestrował wizerunek sprawcy pomogły w wytypowaniu złodzieja. Na tej podstawie oraz w wyniku ustaleń operacyjnych, 22 lutego 2019 roku funkcjonariusze zatrzymali 38-latka podejrzanego o dokonanie przedmiotowych przestępstw.

Dysponując zgromadzonym materiałem dowodowym zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono łącznie 6 zarzutów, dotyczących między innymi dokonania kradzieży z włamaniem (art. 279 KK), uszkodzenia mienia (art. 288 KK) oraz posiadania środków odurzających (art. 62 UoPN). Zatrzymany przyznał się w całości do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia w tej sprawie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE