Kultowa ćmielowska porcelana z dedykacją dla… Krakowa

Ćmielowska porcelana to ponad 228 lat tradycji oraz zamiłowania do rękodzielniczej sztuki i wyjątkowego, polskiego wzornictwa. Jest ona nie tylko towarzyszem codziennych spotkań z bliskimi, ale także produktem z duszą – tworzonym z myślą o wyjątkowych ludziach, miejscach, czy wydarzeniach. Przedstawiamy porcelanowe dzieła sztuki, z których dumni mogą być rodowici krakowianie… Przedstawiamy porcelanę z dedykacją dla Krakowa.

Fot. Materiały Prasowe

Kraków to niesłychanie ważne miasto w historii Polski. Dawna stolica naszego kraju to nie tylko Wawel, Rynek i ziejący ogniem smok, ale także piękna architektura, klimatyczne uliczki i niepowtarzalny urok historycznych zabytków, które do dzisiaj zachwycają turystów. To właśnie to miejsce docenili i uhonorowali twórcy ćmielowskiej porcelany, która w Mieście Kraka zadomowiła się nieopodal Zamku Królewskiego, przy ulicy Stradomskiej 3. To właśnie tam znajdziemy oficjalny sklep Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”, a w nim porcelanę inspirowaną Krakowem.

Głowy Wawelskie

Marka Ćmielów opracowała projekt serwisu kawowo-deserowego inspirowanego Głowami Wawelskimi – rzeźbami, które prawie od pięciu wieków zdobią kasetonowy sufit Sali Poselskiej na Wawelu. Kolekcja powstała przy współpracy z cenionym na świecie artystą – Tomaszem Cieplińskim. Dedykowany serwis powstał w wyniku fascynacji historią Krakowa – jednego z najpiękniejszych miast Polski w oparciu o ponad 200-letnie doświadczenie Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.

Lajkonik

Porcelana z Ćmielowa to nie tylko eleganckie serwisy. Jedną z odsłon wyjątkowej porcelanowej oferty jest galanteria figuralna, czyli słynne ćmielowskie figurki. Rzeźby odtwarzane są z pietyzmem z archiwalnych źródeł i wzorów, a ich kolekcja jest stale wzbogacana. Wyroby te, tak jak przed ponad dwoma wiekami, nadal są wykonywane i zdobione ręcznie, co czyni je niepowtarzalnymi i wyjątkowymi. Wśród nich wielbiciele Krakowa także znajdą coś dla siebie. Na fali inspiracji tym niezwykłym, bogatym w historię, miastem powstał porcelanowy Lajkonik.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE