Napaść w Krakowie: zadawali pokrzywdzonemu ciosy i kopali go po całym ciele.

Kilka dni temu  ok. godz. 23, dyspozytor Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przyjął zgłoszenie o poturbowanym mężczyźnie leżącym na chodniku. We wskazane miejsce został niezwłocznie skierowany patrol  z Komisariatu Policji VI w Krakowie oraz Pogotowie Ratunkowe.

Fot. Policja

Policjanci ustalili, że doszło do pobicia mężczyzny przez dwóch sprawców. Pokrzywdzony wskazał mundurowym rysopis napastników. W trakcie oczekiwania na przyjazd załogi karetki, funkcjonariusze zauważyli osoby odpowiadające wizerunkowi agresorów, które na widok radiowozu zaczęły uciekać. Policjanci podjęli pościg, w wyniku czego zatrzymali nietrzeźwych krakowian. Sprawcy w wieku 20 i 21 lat, początkowo pomimo rozpoznania ich przez ofiarę, nie przyznali się do napaści. Dopiero następnego dnia, gdy wytrzeźwieli, opisali przebieg zdarzenia, podczas którego  zadawali pokrzywdzonemu ciosy i kopali go po całym ciele.

Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia. Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE