Pomylił zjazd z autostrady i wjechał pod prąd

W sobotę (2 marca) około godziny 23:00 na nitce autostrady A4 w kierunku Rzeszowa (500,00 km) doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego.

Fot. Policja

Kierowca osobowego Opla Corsy, 52-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego pomylił zjazd z autostrady na węźle Tarnów-Centrum i wjechał pod prąd na nitkę prowadzącą do Rzeszowa. Jechał w kierunku Krakowa przekonany, że jedzie drogą o ruchu dwukierunkowym. Przejechał tak około 2 kilometry i uderzył czołowo-bocznie w prawidłowo poruszający się w kierunku Rzeszowa samochód osobowy marki Hyundai. Uderzenie było tak duże, że w obu pojazdach zostały wyrwane koła przedniego zawieszenia.

Hyundai został odrzucony do rowu melioracyjnego, a Opel pozostał na drodze, skutecznie blokując całą autostradę przez kilka godzin. Dodatkowo w zdarzeniu uczestniczył trzeci samochód osobowy Alfa Romeo. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia, nikt z uczestników nie odniósł poważnych obrażeń. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a 52-latek stracił prawo jazdy. Wkrótce policjanci wystosują wniosek o ukaranie go przez tarnowski sąd.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE