CBA zatrzymuje w sprawie afery z najmem lokali

Do Prokuratury Okręgowej w Krakowie trafiły kolejne osoby, które usłyszały zarzuty o charakterze korupcyjnym w sprawie afery z najmem lokali.

Fot. pixabay.com

Jak czytamy w gazetakrakowska.pl, kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez krakowskie CBA za ustawianie przetargów, obietnice i wręczanie łapówek.

Według przedstawionych zarzutów, zatrzymani wręczali łapówki w zamian za korzystne dla nich rozstrzygnięcia przetargów na wykup i wynajem lokali w Krakowie. Restaurator obiecywał 100.000 złotych, z czego wręczył 20.000 zł. pośrednikowi, który zobowiązał się do załatwienia w instytucjach samorządowych szybkiego i korzystnego wykupu atrakcyjnego, krakowskiego lokalu.

Druga zatrzymana osoba wręczyła 10.000 zł łapówki, za co oczekiwała ustawienia aukcji na wynajem interesującego ją lokalu w ścisłym centrum, blisko krakowskiego Rynku.

Do tej pory CBA zatrzymało już 7 osób w sprawie powoływania się na wpływy w administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE