Krakowskiemu lekarzowi grozi do 10 lat więzienia – będzie proces

Prokuratura Okręgowa w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko krakowskiemu lekarzowi, który w 2013 r. podczas operacji ginekologicznej wyciął pacjentce fragment jelita grubego. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Oskarżony Marek K. był kierownikiem zespołu operacyjnego jednego z krakowskich szpitali i głównym operatorem podczas operacji po której zarzucono mu „nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu pacjentki, w postaci wystąpienia ciężkiej, długotrwałej choroby realnie zagrażającej życiu, poprzez dopuszczenie się błędu w sztuce lekarskiej, polegającego na nieprawidłowym przeprowadzeniu operacji ginekologicznej, w trakcie której niezasadnie wycięto chorej fragment jelita grubego bez zaopatrzenia przekroju esicy w jamie brzusznej”.

Jak przypomina portal rynekzdrowia.pl, pacjentka zgłosiła się do szpitala z bólami brzucha i została zakwalifikowana do operacji w grudniu 2013 r.

Jak stwierdzili biegli, lekarz nie zachował należytej ostrożności podczas operacji chorej, która była już po trzech laparotomiach. Przed operacją nie zlecił też odpowiednich badań i konsultacji z lekarzami innych specjalności.

Oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE