Zmiany na poczcie – będzie mniej listów

Poczta Polska upraszcza taryfę listów. Od początku kwietnia cena za list będzie uzależniona od wielkości koperty i jej ciężaru.

Fot. Pixabay

Cena listu będzie wynikała także z tego, czy zostanie nadany jako przesyłka priorytetowa, czy ekonomiczna.

– Dwa nowe formaty listów – S oraz M, będą przyjmowane w kopertach o grubości do 20 mm, tak, aby można było je automatycznie sortować i doręczyć do skrzynki – mówi rzecznik Poczty Polskiej Justyna Siwek. Ma to ułatwić sortowanie, a co za tym idzie przyspieszyć czas doręczenia. – Upraszczamy zasady opłat za listy i podwyższamy dopuszczalną wagę najtańszego listu. Do tej pory w cenniku było 12 pozycji, po zmianach będzie tylko sześć. Prostszy system to odpowiedź na oczekiwania naszych klientów – uzupełnia Siwek.

Za listy w kategorii S (do 500 g) będzie trzeba zapłacić od 3,3 zł, za format M (do 1 kg) – od 4 zł, a za L (do 2 kg) – od 6,6 zł.
Zmiany nie dotyczą opłat za paczki w obrocie krajowym oraz za listy i paczki w obrocie międzynarodowym. Jednocześnie Poczta Polska obniża o ponad 20% cenę listu wartościowego.

Nowy cennik ma być wg. Poczty Polskiej prostszy, bardziej przejrzysty i intuicyjny dla klientów.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, z wyliczeń PP wynika, że statystyczne gospodarstwo domowe do tej pory wydawało rocznie na listy 70,87 zł, zaś po zmianach będzie o to 9 złotych więcej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE