Pobił go w tramwaju. Policja ujęła sprawcę

W minioną niedzielę po otrzymaniu zgłoszenia o awanturze w jednym z krakowskich tramwajów policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce. Zastali tam poszkodowanego, który opisał, że w czasie podróży zwrócił uwagę pasażerowi palącemu papierosa, aby tego nie robił, za co został przez niego uderzony i spryskany gazem.

Fot. Facebook

Funkcjonariusze natychmiast wraz z poszkodowanym oraz dwojgiem świadków udali się w kierunku, w którym oddalił się napastnik, co miało na celu jak najszybsze jego zlokalizowanie. Jednak podczas penetracji okolicy nie  namierzono agresora.

Poszkodowany poprosił o pomoc internautów publikując post w tej sprawie na Facebooku a tymczasem Komisariacie II Policji wszczęto w tej sprawie dochodzenie. Policjanci dysponując nagraniem z telefony pokrzywdzonego (wizerunkiem sprawcy)  przystąpili do ustalania jego tożsamości.

Dzięki szybkim działaniom w środę (6 marca) kryminalni z KP II namierzyli i zatrzymali 23-letniego mieszkańca Krakowa. Za spowodowanie obrażeń u pokrzywdzonego i uszkodzenie jego telefonu grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, okazało się, że mężczyzna poszukiwany był przez Komisariat Policji VIII w Krakowie do innej sprawy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE