Wpadli dzięki fotograficznej pamięci policjantki

W Komisariacie Policji I w Krakowie są prowadzone postępowania dotyczące kradzieży rozbójniczej oraz rozbojów, do jakich doszło pod koniec ubiegłego roku w centrum Krakowa. W każdym z tych przypadków łupem agresywnych sprawców padały portfele z zawartością dokumentów i pieniędzy.

Fot. policja

W toku prowadzonych śledztw policjanci zebrali materiał dowodowy, w tym m.in. zabezpieczyli nagrania monitoringów, na których zostali zarejestrowani sprawcy. Z ich wizerunkiem zapoznano funkcjonariuszy pracujących w jednostkach terenowych. Dzięki temu, niedługo po tym dwóch napastników zostało zatrzymanych przez policjantkę wydziału kryminalnego z „Jedynki”. Mundurowa wykazała się doskonałą fotograficzną pamięcią, pełniąc służbę w rejonie Rynku Głównego, rozpoznała sprawców w przypadkowo napotkanych osobach.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Jeden z nich, w warunkach recydywy odpowie za 12 czynów, w tym za kradzież rozbójniczą (art. 281 KK) oraz liczne kradzieże z włamaniem (art. 279 KK).  Za popełnione przestępstwa nawet 15 lat może spędzić w więzieniu. Natomiast kolejny zatrzymany jest podejrzany o dokonanie rozboju (art. 280 KK), za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Niebawem sprawcy zasiądą na ławie oskarżonych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE