Nie widzimy problemu! Wspieramy Reprezentację Polski w Blind Tenisie!

Nie widzimy problemu! – tak można byłoby opisać naszą ekipę – zawodników Reprezentacji Polski w Blind Tennisie, czyli tenisie ziemnym dla osób niewidomych.Pasja, energia, zaangażowanie – to nasze cechy, a tenis to dla nas nie tylko sport. To sposób na pokonywanie własnych barier i nieustanny rozwój.Reprezentacja Polski – brzmi dumnie i jesteśmy tego świadomi. Potrzebujemy Waszego wsparcia: https://pomagam.pl/blindtennispolska?fbclid=IwAR1oCfGAHmd9Hf6lWiaviQKW64T_uagH0OrchhXC_IiPd9iCMiiME67X5nM

Fot. Niewidzialna Wystawa

Dyscyplina jest dość młoda, a nasi zawodnicy zaledwie kilka miesięcy po pierwszych treningach, w 2017 roku zakwalifikowali się na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii. Spełniliśmy ten sen dzięki Waszym wpłatom, złotówkom, które tak hojnie przekazywaliście podczas zbiórki. Odwdzięczyliśmy się medalami i chcemy to powtórzyć.

Stoimy w przededniu kolejnej, fantastycznej możliwości, a historia ma chęć się powtórzyć. Ponownie mamy możliwość pokazania naszej formy na Mistrzostwach Świata – podobnie, jak dwa lata temu – w Hiszpanii.

Jedyną barierą, jaka stoi nam na drodze, to bariera finansowa…20000 – to cena naszych marzeń. Zbieramy złotówki na złote medale! Ta kwota pozwoli na wyjazd 4 zawodników i trenera, a obejmuje całość kosztów – od badań, przez przelot, po zakwaterowanie i wyżywienie.Dużo? Dla nas ogromnie, ale siła w Was – internetowej społeczności ludzi, którzy pragną pomagać!Mamy czas do 15 marca. Każda wpłata przybliża nas do celu!

Jak to możliwe, że osoby niewidome grają w tenisa?

Wszystko zaczęlo się od marzen mlodego chlopaka.Japończyk Miyoshi Takei, by spełnić swoje marzenie o grze w tenisa ziemnego dostosował grę do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Całe lata zajęło mu opracowanie specjalnej, dźwiękowej piłki, którą my teraz gramy.Pewnie zastanawiasz się jak to działa….Piłka wykonana jest z gąbki, w środku znajduje się mniejsza piłeczka, podobna do golfowej, która wypełniona jest śrutem. Wszystko to działa, jak dziecięca grzechotka. Piłka wydaje subtelny, ale bardzo charakterystyczny dźwięk, który zdradza wszystko – prędkość, kierunek i potencjalne miejsce lądowania. Dzięki temu nasz słuch i wyobraźnia pracują na gigantycznych obrotach, co daje nam szansę na wymianę piłek na korcie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE