Chcesz mieć pociąg? Wpuść ankietera

W związku z pracami nad linią kolejową Kraków-Myślenice, okolicznych mieszkańców odwiedzą ankieterzy by poznać ich opinie na ten temat.

Fot. pixabay.com

Wprawdzie projekt linii Kraków-Myślenice jest dopiero w fazie prac koncepcyjnych, ale już niedługo mieszkańców miejscowości, przez które ma przebiegać trasa odwiedzą ankieterzy. Takich wizyt mogą spodziewać się mieszkańcy Myślenic, Sieprawia i Świątnik Górnych, gdzie planowany jest przebieg nowej linii.

Ankieterzy będą przez dwa miesiące rozmawiać z mieszkańcami o ich codziennej drodze do pracy, szkoły, czy na zakupy, aby ustalić czy w ogóle jest sens budować to połączenie. W tym celu to obywatele powinni się przede wszystkim wypowiedzieć, czy potrzebują takiego połączenia i czy będą z niego korzystali. Istotne jest jak często, w jaki sposób i w jakim celu dojeżdżają do Krakowa.

Ankietowani dostaną specjalne dzienniczki, w których będą zapisywali sposób i czas w jaki dostali się do Krakowa.

Jak podało również Radio Kraków, ankiety są pierwszym etapem prac nad nową inwestycją. Za pół roku ma powstać raport, czy kolej do Myślenic to dobre rozwiązanie, ile by kosztowała i którędy najlepiej ją poprowadzić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE