Mandaty za alkohol i palenie papierosów w nocnej komunikacji

„Z piątku na sobotę po raz kolejny wraz z MPK SA przeprowadziliśmy akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących komunikacją nocną. Wspólne patrole rozpoczęły się o 20.00 i trwały do godz. 4.00” – pisze Straż Miejska.

Fot. Kraków w Pigułce

W tym czasie skontrolowano 3 linie dzienne (nr 129, 139 i 484) oraz 3 linie nocne (nr 601, 608 i 610). Strażnicy miejscy wystawili 36 mandatów karnych, sporządzili 3 notatki pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 13 osób. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: spożywanie alkoholu, palenie papierosów w pojazdach i na przystankach, zaśmiecanie i zakłócanie porządku publicznego.

Kontrolerzy biletów, którzy brali udział w akcji wystawili łącznie 35 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

„Bezpieczny Powrót”

Celem akcji jest troska o to, aby pasażerowie mogli bezpiecznie podróżować krakowskimi tramwajami i autobusami, szczególnie w godzinach nocnych. Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W wybranym tramwaju czy autobusie podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu podróżujących natychmiast dzwoni do strażników miejskich, którzy jadą radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu. Dzięki temu ich reakcja może być natychmiastowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE