Trwa okupacja krakowskiego kuratorium oświaty

Kolejny dzień nauczyciele ze związku zawodowego „Solidarność” okupują budynek małopolskiego kuratorium oświaty w Krakowie.

Fot. pixabay.com

Okupujący domagają się między innymi podwyżek, a dołączają do nich kolejne osoby, także z całej Polski.

Wizytę w stolicy Małopolski zapowiedział m. in. szef nauczycielskiej „Solidarności”, który powiedział nawet, że „na wszelki wypadek” zabierze ze sobą śpiwór.

Nauczyciele są zdeterminowani i zapewniają, że będą protestować do skutku. Chcą między innymi rozmowy z Premierem oraz Ministrem Edukacji Narodowej.

Wyposażeni w śpiwory i karimaty protestujący zajęli salę konferencyjną kuratorium.

Portalowi wp.pl, Agata Łykoz z sekcji oświaty małopolskiej „Solidarności” powiedziała, że do protestujących mają dołączyć kolejni oraz że protestujący już otrzymali bardzo wiele SMS-ów i telefonów od nauczycieli oraz członków „Solidarności” z całej Polski, którzy ich dopingują i liczą że się nie poddadzą.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec braku szacunku dla pracowników oświaty, niskim płacom oraz szkodliwym zmianom w prawie oświatowym.

Nauczycielska „Solidarność” to kolejny po Związku Nauczycielstwa Polskiego związek, który domaga się od rządu zmian w oświacie i przystępuje do strajku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE