Co powstanie zamiast Szpitala Uniwersyteckiego?

Trwają prace nad projektem losy terenów, które opuści Szpital Uniwersytecki. Mieszkańcy chcieliby parku i terenów zielonych, ale co z budynkami?

Fot. pixabay.com

Jak podaje „Gazeta Krakowska”, mieszkańcy mogą jeszcze przez tydzień składać swoje postulaty do koncepcji planu dla rejonu Wesołej.

Według najnowszych informacji, tereny poszpitalne mają stać się zieloną enklawę w centrum miasta. Wciąż jednak nie ma planu, co zrobić ze znajdującymi się tu budynkami.

Władze Krakowa w ciągu dwóch miesięcy planują wykupić teren w dawnej dzielnicy Wesoła od Szpitala Uniwersyteckiego, który przenosi się do Prokocimia i utworzyć tu tereny parkowe i ogrody renesansowe.
Urzędnicy chcą też wyznaczyć korytarze bez zabudowy pod komunikację publiczną, natomiast duży teren zielony przy Ogrodzie Botanicznym byłby przeznaczony pod sport i rekreację.

W projekcie krytykowana jest natomiast zaplanowana nowa ulica łącząca al. Powstania Warszawskiego z ulicą Śniadeckich.

Natomiast na zagospodarowanie budynków, które opuści szpital chętny jest m. in. Instytut Ekspertyz Sądowych oraz uczelnie krakowskie.

Jak czytamy w „Gazecie Krakowskiej”, przed władzami miasta i szpitala jest jeszcze finalizacja umowy sprzedaży tych terenów za 280 mln zł.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE