Horror na przystanku autobusowym. Dwóch mężczyzn wyciągnęło broń i zaczęło strzelać

Policjanci Komisariatu Policji w Skale zatrzymali dwóch wandali, którzy zdewastowali siedem przystanków autobusowych na terenie gm. Sułoszowa. Mężczyźni strzelali do wiat z broni pneumatycznej. Usłyszeli zarzuty.

W połowie lutego br. dyżurny Komisariatu Policji w Skale odebrał zgłoszenie o dewastacji siedmiu przystanków autobusowych na terenie trzech miejscowości w gm. Sułoszowa. Na miejscu policjanci potwierdzili fakt zniszczeń.

Szkody zostały wycenione na kwotę 8 000 zł.   Na podstawie wykonanych czynności oraz zebranych materiałów, policjanci ustalili personalia wandali i zatrzymali  obu sprawców. Są to  21 i 23-letni mieszkańcy gm. Sułoszowa.

W trakcie przeszukania samochodu użytkowanego przez 23-latka policjanci znaleźli pistolet pneumatyczny oraz amunicję w postaci metalowych kul. Okazało się, że właśnie za pomocą tej broni strzelali do szyb wiat przystankowych powodując ich wybicie.  Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia (art. 288 par. 1 kk), za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE