Policja zabiera głos w głośnej sprawie nożownika. Morderca rzucał w okno kamieniami, potem zaatakował. Nie znał kobiet

Tatrzańscy policjanci zatrzymali 30-latka, podejrzewanego o zabójstwo 72-letniej mieszkanki Zakopanego. Zatrzymany usłyszał już zarzut zabójstwa oraz zarzut usiłowania zabójstwa siostry zamordowanej kobiety. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Policja Zakopane

14 marca br., około 10.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem otrzymał telefoniczną informację, iż na posesji przy ul Smrekowej w Zakopanem znajduje się nieznany mężczyzna, który rzuca kamieniami w okno zgłaszającej. Kolejne zgłoszenie z tego samego adresu zostało nagle przerwane, dyżurny usłyszał odgłosy dramatycznych wydarzeń.

Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole policyjne, które jeszcze na posesji zatrzymały 30-letniego mieszkańca Zakopanego podejrzewanego jak się później okazało o dokonanie zabójstwa. Mężczyzna w chwili zatrzymania był bardzo agresywny i pobudzony. Kolejne patrole policyjne i służby ratunkowe skupiły się na udzielaniu pierwszej pomocy pokrzywdzonym w wyniku ataku nożownika kobietom. Jeszcze na miejscu zdarzenia rozpoczęła się akcja reanimacyjna prowadzona przez policjantów.

Walkę o życie kobiety podjęli następnie ratownicy i strażacy. Niestety w zakopiańskim szpitalu 72-letnia kobieta zmarła od doznanych ran. Jej 76-letnia siostra przeszła operacje ratującą życie i obecnie przebywa w szpitalu. Na miejscu zbrodni do późnych godzin pracowali śledczy, policyjni technicy i prokurator.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia motywu działania sprawcy oraz ewentualnych okoliczności mogących mieć wpływ na jego zachowanie. Mężczyzna najprawdopodobniej nie znał kobiet które zaatakował, a sam nie był karany i notowany przez policję.

Jeszcze wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa do których przyznał się odmawiając składania wyjaśnień. Pod eskorta policyjną zatrzymany 30-latek z Zakopanego został przetransportowany do szpitala specjalistycznego w Krakowie. Obecnie jest na obserwacji psychiatrycznej.

Za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa kolejnej osoby grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE