Dwa wypadki drogowe w powiecie krakowskim. Jeden ze skutkiem śmiertelnym, drugi z udziałem pieszego

11 marca, w godzinach popołudniowych w gm. Mogilany doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów. 50-letni kierujący pojazdem m-ki Rover wjeżdżając na drogę krajową nr 7 nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, nadjeżdżającemu z lewej strony w kierunku Krakowa, w skutek czego doszło do zderzenia pojazdów.

Fot. Policja

W wyniku tego wypadku, na skutek odniesionych obrażeń, kierujący pojazdem rover zmarł na miejscu, pasażer który z nim jechał oraz 54-letni kierujący oplem nie doznali poważnych obrażeń. Z kolei dwoje pasażerów z opla zostało przetransportowanych do szpitala, ich życiu nic nie zagraża.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych, 58-letnia kierująca volkswagenem, jadąc na prostym odcinku drogi w Skawinie, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 75-letnią mieszkankę Skawiny. Piesza została przetransportowana do szpitala, nie doznała obrażeń zagrażających jej życiu. Wszyscy uczestnicy zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Okoliczności wypadków zostaną dokładnie zbadane przez policjantów powiatu krakowskiego.

Policja apeluje o ostrożność zarówno do kierujących jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada jeszcze wcześnie, warunki na drogach wciąż są utrudnione, odblask kosztujący zaledwie kilka złotych może uratować Wam życie. Kierujący dbajcie o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego, wolniejsza jazda umożliwia szybszą reakcje i skraca drogę hamowania pojazdu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]