Oświęcim. Drogowy agresor zaatakował kursantkę i jej egzaminatora

W ubiegły czwartek (14.03.) tuż po godz. 09.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego kierowcy, który urwał lusterko w samochodzie marki Hyundai w trakcie trwania egzaminu na prawo jazdy. Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali na ulicę Sienkiewicza w Oświęcimiu, gdzie miało dojść do tego nietypowego zdarzenia. 

Fot. Policja

W trakcie rozmowy z 30 – letnią mieszkanką Bierunia, która zdawała egzamin na prawo jazdy oraz jej 55 – letnim egzaminatorem mundurowi ustalili, że mężczyzna jadący samochodem marki Mazda, bardzo szybko wjechał na rondo u zbiegu ulic Zaborskiej i Sienkiewicza na którym stał już pojazd egzaminacyjny.  Kiedy kursantka zjechała z ronda w ulicę Sienkiewicza  kierowca mazdy wyprzedził ją i zajechał jej drogę uniemożliwiając dalszą jazdę.  Z mazdy wysiadł mężczyzna, który  krzycząc i gestykulując podszedł do hyundaia i uderzając pięścią urwał lusterko, po czym odjechał.

Policjanci szybko ustalili , że właścicielem mazdy  jest mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali właściciela pojazdu, który oświadczył, że samochodem dysponuje jego 34 – letni syn, którego aktualnie nie ma w domu. W związku z powyższym funkcjonariusze zostawili wezwanie do stawiennictwa się w komendzie Policji. Kilka godzin później 34 – latek zgłosił się w oświęcimskiej komendzie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia. Za który grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Policjanci apelują o wyrozumiałość i zachowanie kultury za kierownicą.

Aby nie dochodziło do tego rodzaju sytuacji, policjanci apelują o zachowanie kultury za kierownicą, a także wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza tych, którzy dopiero uczą się zasad kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zapewniają również, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Przypominamy, że w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie funkcjonuje specjalna skrzynka elektroniczna: [email protected], na którą można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak również zawierające przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE