Dwóch bezdomnych oszukało 700 internautów z całego kraju! Wyłudzili pół miliona złotych!

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za współudział w oszustwie. Podejrzewani oferowali w sklepie internetowym sprzęt elektroniczny, który jednak nigdy nie trafił do odbiorców. Nawet 1000 osób mogło paść ofiarą oszustów a straty szacowane są na blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają wszystkie osoby związane z tym procederem.

Fot. Policja Łódź

11 marca 2019 roku policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi zostali powiadomieni, że jeden ze sklepów internetowych oferuje do sprzedaży urządzenia elektroniczne w preferencyjnych cenach jednak nie wysyła towarów.

Natychmiast funkcjonariusze przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego. Równocześnie we współpracy z prokuraturą zablokowali 750 tysięcy złotych na kontach należących do sklepu. 19 marca 2019 roku policjanci zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który odpowie za współudział w oszustwie. 20 marca wpadł jego 59-letni wspólnik. Obaj są osobami bezdomnymi. Działalność była zarejestrowana na adres… schroniska dla osób bezdomnych.

Dotychczas policjanci ustalili, że w wyniku przestępczej działalności pokrzywdzonych jest 700 osób z terenu całego kraju. Cały czas gromadzony jest jednak materiał dowodowy , który wskazuje, że ta liczba może wzrosnąć do ponad 1000. Funkcjonariusze wstępnie oszacowali, że straty wynikające z oszustwa mogą sięgać blisko pół miliona złotych. Niewątpliwie za procederem stoją jeszcze inne osoby. Za tego rodzaju przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE