Godziny strachu o życie dziecka. Policja ujawnia kulisy poszukiwań zaginionej 10-latki

Wczoraj (19.03.2019) tuż po godzinie 19.00 Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu została powiadomiona przez mieszkankę Oświęcimia o zaginięciu jej 10 – letniej córki. Z relacji matki wynikało, że dziewczynka zniknęła z jej oczu w rejonie terenów zielonych przy ulicy Nojego w Oświęcimiu, tuż po wyjściu z gabinetu psychologicznego.

Fot. Policja

Po ustaleniu szczegółów oraz osób i miejsc w których dziecko mogło przebywać policjanci wydziału kryminalnego zaczęli sukcesywnie sprawdzać ustalone adresy koleżanek i kolegów, a także rodziny. Policjanci pionu prewencji i ruchu drogowego oraz strażacy wszczęli penetrację miasta. O prowadzonych poszukiwaniach zostały powiadomione media. Do akcji poszukiwawczej włączyli się strażacy ochotnicy z Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej OSP Kęty wraz z psami. W drodze do Oświęcimia była już Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Jastrzębia Zdroju również z psami. Do poszukiwań włączyli się także dziennikarze oraz żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także wielu mieszkańców Oświęcimia.  O godzinie 21.20 do oficera dyżurnego zadzwoniła ekspedientka jednego z oświęcimskich sklepów informując, że widziała opisywaną dziewczynkę pod opieką kobiety z dalszej rodziny. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie faktycznie znajdowała się 10 – latka.

Bardzo dziękujemy, wszystkim osobom, które bezinteresownie przyłączyły się do poszukiwań małoletniej na terenie miasta.  Podziękowania należą się ekspedientce, która dostrzegła dziecko i powiadomiła Policję.  Szczególne podziękowania przekazujemy dziennikarzom za szybką publikację komunikatu  oraz internautom za przesyłanie informacji swoim znajomym, poprzez co informacja o poszukiwaniach dziecka błyskawicznie dotarła wielu osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE