Miasto będzie ratować małe żabki i inne płazy :) Urocza akcja

Zarząd Dróg Miasta Krakowa wraz z Towarzystwem na Rzecz Ochrony Przyrody startuje z akcją ratowania płazów, które rozpoczynają właśnie okres godowy. Wędrując w kierunku zbiorników wodnych narażone są jednak na niebezpieczeństwo związane z poruszającymi się po drogach samochodami. Wiele ropuch, żab i traszek ginie pod kołami.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Aby ratować zielonych użytkowników dróg ZDMK ustawi na ulicach, którymi w ubiegłym roku przemieszczały się żaby – stosowne znaki. Będą to ulice: Niebieska, Podmokła, Osterwy oraz Odmętowa. Kolejny krok to uruchomienie formularza internetowego, za pomocą którego będzie można poinformować o miejscach, którymi masowe wędrówki płazów również się odbywają. We wskazanych lokalizacjach, w których faktycznie istnieje problem – zostanie zamontowane stosowne oznakowanie. Formularz będzie dostępny do końca czerwca.

Wiosna to okres godowy dla płazów, które aby się rozmnażać rozpoczynają wędrówki w kierunku zbiorników wodnych. Trasy migracji niejednokrotnie przecinają ruchliwe drogi, przez co wiele płazów nie dociera do celu. Aby temu zapobiec rozstawia się specjalne siatki, na których zatrzymują się płazy. Następnie przenoszone są one w bezpieczne miejsca docelowe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE