Prace naprawcze w Łagiewnikach – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Od soboty, 23 marca realizowane będą prace naprawcze na torowisku w ulicy Brożka na węźle Łagiewniki. Od tego dnia obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Roboty będą realizowane do 29 marca br. (piątek).

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W czasie prac zostaną wymienione dwie zwrotnice zabudowane w jezdni ulicy Brożka. Dodatkowo zregenerowany zostanie napęd. Odtworzony zostanie układ sterowania oraz systemy odpowiedzialne za ogrzewanie czy odwodnienie zwrotnicy. Prace pochłoną około 300 tys. zł.

Zmiany w organizacji ruchu:

  • Na ulicy Jana Brożka (od strony Kapelanki) pozostaną 2 pasy ruchu, jeden do jazdy na wprost (w kierunku księdza Józefa Tischnera), drugi do skrętu w prawo (w kierunku ulicy Zakopiańskiej). Wyłączone zostaną 2 pasy ruchu, do lewoskrętu (w kierunku ulicy Wadowickiej) i do jazdy na wprost (w kierunku księdza Józefa Tischnera).
  • Zakaz skrętu w lewo z ulicy Jana Brożka w ulicę Wadowicką – objazd do ulicy Wadowickiej wyznaczony zostanie przez ulicę księdza Józefa Tischnera.
  • Na ulicy księdza Józefa Tischnera, na pasie obsługującym relacje do jazdy na wprost (w kierunku ulicy Brożka) i w lewo (w kierunku ulicy Zakopiańskiej) zostanie zachowana tylko możliwość skrętu w lewo. Brak możliwości przejazdu na wprost.
  • Na ulicy Zakopiańskiej skrajny lewoskręt wyłączony z ruchu (w kierunku ulicy Brożka).

Zmiany w komunikacji miejskiej:

  • Linie tramwajowe nr 22 (Kopiec Wanda – Łagiewniki), nr 78 (Mały Płaszów – Łagiewniki) oraz nr 19 (Dworzec Towarowy – Łagiewniki) będą kursować po skróconych trasach.
  • Na trasie Borek Fałęcki – Zakopiańska – Łagiewniki kursować będzie zastępcza linia autobusowa nr 708. Linia zatrzymywać się będzie na następujących przystankach: „Borek Fałęcki” (na pętli oraz na przystanku przelotowym na ul. Zakopiańskiej w kierunku Łagiewnik, po wyjeździe z pętli), „Solvay” (w kierunku Łagiewnik na pasie do skrętu w prawo przed skrzyżowaniem z ul. Zbrojarzy, w kierunku Borku Fałęckiego na peronie przystanku tramwajowego w kierunku centrum Krakowa), „Łagiewniki ZUS” (w rejonie istniejących przystanków tramwajowych), „Łagiewniki” (końcowy i początkowy na pętli, przelotowy w kierunku Łagiewnik na ul. Brożka, przelotowy w kierunku Borku Fałęckiegona ul. Zakopiańskiej). Uwaga! NIE zostanie uruchomiony przystanek „Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”, gdyż obecnie nie funkcjonują przystanki tramwajowe o takiej nazwie. Linia 708 będzie kursować w dni powszednie w godzinach 5:00 – 21:00 z częstotliwością co 5 minut, w pozostałych godzinach i w dni wolne co 7,5 minuty (z wyjątkiem godzin 4:30 – 8:00 w niedzielę, gdy kursować będzie co 10 minut).

Bilety okresowe wykupione na linie 8, 19 i 22  zachowują ważność w autobusach linii 708.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE