Zajechał drogę pojazdowi egzaminacyjnemu. Policja: „Złość wyładował na kursantce, egzaminatorze i samochodzie”

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawili zarzut uszkodzenia mienia drogowemu agresorowi. 34 – letni mieszkaniec Gminy Oświęcim swoją niczym nieuzasadnioną złość wyładował na kursantce zdającej prawo jazdy, egzaminatorze oraz samochodzie egzaminacyjnym. 

Fot. Shutterstock

W ubiegły czwartek [14.03.2019]  tuż po godzinie 09.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące agresywnego kierowcy, który urwał lusterko w samochodzie marki Hyundai w trakcie trwania egzaminu na prawo jazdy.

Funkcjonariusze błyskawicznie pojechali na ulicę Sienkiewicza w Oświęcimiu, gdzie miało dojść do tego nietypowego zdarzenia.  W trakcie rozmowy z 30 – letnią mieszkanką Bierunia, która zdawała egzamin na prawo jazdy oraz jej 55 – letnim egzaminatorem mundurowi ustalili, że mężczyzna jadący samochodem marki Mazda, bardzo szybko wjechał na rondo u zbiegu ulic Zaborskiej i Sienkiewicza na którym stał już pojazd egzaminacyjny.  Kiedy kursantka zjechała z ronda w ulicę Sienkiewicza  kierowca mazdy wyprzedził ją i zajechał jej drogę uniemożliwiając dalszą jazdę. Z mazdy wysiadł mężczyzna, który krzycząc i gestykulując podszedł do hyundaia i uderzając pięścią urwał lusterko, po czym odjechał.

Policjanci szybko ustalili , że właścicielem mazdy  jest mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości. Pod wskazanym adresem funkcjonariusze zastali właściciela pojazdu, który oświadczył, że samochodem dysponuje jego 34 – letni syn, którego aktualnie nie ma w domu. W związku z powyższym funkcjonariusze zostawili wezwanie do stawiennictwa się w komendzie Policji. Kilka godzin później 34 – latek zgłosił się w oświęcimskiej komendzie. Na podstawie zebranych dowodów został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia mienia. Za który grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Policjanci apelują o wyrozumiałość i zachowanie kultury za kierownicą, zwłaszcza tych którzy dopiero uczą się zasad kierowania pojazdami. Funkcjonariusze zapewniają również, że sprawców agresywnych zachowań spotkają surowe konsekwencje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]